nehatbe
  *Libra*
 

Libra me Poezi Shqip, Romane dhe Drama Shqip FALAS


2001 FUNDI I BOTES eshte liber i shkruar ne vitin 1996 nga Musa Lamallari. Libri ndahet ne 7 kapituj dhe ne secilin kapituj trajtohen tema interesante, ku autori mundohet te tregoje disa kronologji te ngjarjeve qe kane ndodhur apo priten te ndodhe... Ky ishte nje liber i pare i ketij lloji nga nje teolog i botuar ne Shkup nga URTESIA.

Ju kete liber mund ta lexoni poashtu FALAS

 

Libri Historia e Fese Hyjnore eshte botuar ne Shkup ne vitin 1998 dhe sipas recenzimit te Dr. Ferid Muhiq "Ky liber i autorit, Musa Lamallari, paraqet praktikisht prezentim te pare sistematik nga fusha e Historise se Feve ne hapesiren e Republikes se maqedonise, si ne gjuhen shqipe, ashtu edhe ne maqedonishte...>> Ne jemi ka bejme perpjekje te angazhojme dikendin te na dergon kete liber ne CD... >>


"Burimet hyjnore, shpirtërore të dhunës serbe ndaj shqiptarëve dhe fqinjve tjerë janë në Qëndrimet e etërve të Sinodit të Nikesë më 325 (Iznikut të sotëm në Turqi), në Sinodin e Konstantinopolit më 381 mbi çështjet e dogmave të Kishës, kur erdhi edhe deri te skizma dhe më 1054 deri te ndarja përfundimitare." Tani edhe kete studim mund ta lexoni FALAS, duke klikuar ketu...>>

Roli i Kishës Ortodokse Serbe

gjatë historisë në Ballkan

 

Studimi i sonetit ne poezine shqipe, ka qene nje preokupim i hershem i Dr. Milazim Krasniqit, qe nga vitet 1986-1989, kur ai ka studiuar sonetet e Ndre Mjedes. Sot studentet e univerziteteve shqiptare kane nje liber rreth sonetit qe mund ta lexojne FALAS vetem ne Lis@net. Kurse tema rreth sonetit ne kete liber me siguri se do te hap rrugen edhe per libra tjere me kete tematike. Kliko per kete liber...>>


Duke qenë nën trysni nga shumë anë, na ka ndodhur të përplasemi andej-këndej e ta humbim ekuilibrin. Pastaj kanë pasuar ndëshkimet për gabimet e bëra. Kështu kemi qenë të përfshirë në shtjellën ngulfatëse të historisë deri në ditën e sotit. Ishalla tash e tutje e kuptojmë misionin tonë të vërtetë dhe kthehemi në identitet, aty ku mund ta marrim fuqinë që të jetojmë të lirë e me nder.  Kliko ketu te lexoni romanin Fotografite e Kujtimeve...>>

Romani Shqip Fotografite

e

Kujtimeve


MILAZIM KRASNIQI

 

ALI PASHE TEPELENA


RULET RUS PËR ALI PASHËN
Dramë në shtatë pamje

Drama Shqip

Ali Pashe Tepelena


Me poshte ne kemi leshuar ne internet edhe tri drama tjera te shkruara nga dramaturgu shqiptar Dr. Milazim krasniqi

 

MONEDHA E GENTIT

1999 TRAGJEDI SHQIPTARE

LULJA E SHPETIMIT  

Drama dhe Poezi

Shqip

nga

Milazim Krasniqi

 

 

 

Comments on this page:
Comment posted by Boydranda( whendeprqmail.xyz ), 03/21/2021 at 12:13pm (UTC):
https://ponlinecialisk.com/ - cialis tablets for saleAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

 
  Today, there have been 9 visitors (40 hits) on this page!  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free