nehatbe
  *Poezi*
 


Ne kete seksion mund te lexoni disa poezi nga me te njohurat e Letersise Shqipe

Naim Frasheri
Fjalët e qiririt
Dëshira
Mejtimi
Në dashtë Zoti

Andon Z. Cajupi
Mëmëdheu
Vaje
Dashuria

Milosh Gjergj Nikolla (Migjeni)
Poema e Mjerimit
Nën flamujt e melankolisë
Dy buzë...
Baladë Qytetse
Melodi e këputur

Fan S. Noli
Anës lumenjve
Mouisiu ne Mal

Ismail Kadare
Kristal
Dimri
Laokoonti
Në parkun që mbuluan fletët
Malli i Shqiperise
Edhe kur kujtesa
Koha e pamjaftueshme
Ti qave
Monologu i te vetmuarit
Kercenimi
Llora
Pa ty

Dritëro Agolli
Ketu s'do jem
Do te me Kujtosh
Pelegrini
Malli per Heronjte
Nje shkrepese
Berberi
Nje mendim vetetimthi
Mos ma kujto
Vdekja e Nenes
Kur një mëngjes
Pulebardha
I Perndjekuri i Dashurise
Kesaj nate me hene te vjeshtes
Enderr e prere

 

Fatos Arapi
Atdheu
Deti

Zhuliana Jorganxhi
Xhevahir i Fjalës
Etërit

 

Leom
Nuk e kam nje fole
Kam menduar

Lasgush Poradeci
Dimër
Kush ta fali bukurine

Mimoza Ahmeti
Armiku im
Eshte cudi kur je femer
Vdekja
Qe ti je gomar kjo eshte dicka qe duket
Gjithçkaja ime
Ti do të heshtësh

Xhevahir Spahiu
Vjedhesit e bukurise antibiblike
Rekuiem per oren 6...
Shembja e nje nate dashurie
Nata e Vitit të Ri

Bardhyl London
Veten e Vrasim Përditë
Bardhyl London - Tetor tiranas

Ervin Hatibi
Netë Shkurti
Atdheu Turist
Afrohu
Merzia
Deshire dhe Heshtje
Auto
Poezia e Humbjes

 

Bilal Xhaferri
Balade Çame
Eja trishtim

Ali Podrimja
Parisi, Vendlindja
Dashuria

Jorgo Bllaci
Dëshirë
Dy hapa larg

Arshi Pipa
Lamtumirë

Esat Mekuli
Popullit Tim
Andra e Vajzes
Gjykimi
Mbramja

Petro Marko
Apologjia Ime

Abdullah Konushevci
Skicë për një elegji
Si e krijoi Zojsi Dardaninë
Dhe ikim ikim ikim
Duke pritur Gjergjin e Ri
Vdekja e dytë e Gjergjit
Ëndrra... pastaj Vlora
Jeta në Mozomazi
Kthimi i dritësorëve
Vjershë ekspresioniste
Mungesa e lirisë
Zonja Mëmë
Shaban Shala
Kur vritet biri i madh
Pikat AD
Përpjekje për t’i zënë konturet e mbinjeriut

Comments on this page:
Comment posted by troudge( Aerolokexaymail.xyz ), 07/17/2020 at 4:08am (UTC):
Cytotec Grossesse Jeleaddews https://ascialis.com/# - Cialis Boidgemiette Low Cost Propecia hoakeVen <a href=https://ascialis.com/#>buy cialis</a> preami Buying Zithromax Online Overnight ShippingAdd comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

 
  Today, there have been 9 visitors (97 hits) on this page!  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free